Zmiana hasła w Windows

Data publikacji

W czasach, gdy niemal do wszystkich urządzeń musimy ustalić hasło, pin lub wzór graficzny, aby odblokować jego działanie, łatwo te wszystkie dostępy pomylić lub któryś zwyczajnie zapomnieć.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie przypomnieć sobie hasła do systemu Windows? Jak zmienić je we własnym lub cudzym komputerze w najprostszy i najszybszy możliwy sposób? W najnowszym nagraniu pokazuję metodę, dzięki której zrobisz to samodzielnie i bez oskarżeń o nielegalne działania.

Grafika do filmu „Zmiana hasła w Windows” na kanale YouTube - Remigiusz Pyrek

Uruchamianie systemu Windows z pendrive’a

Bez wsparcia armii znajomych informatyków, bez wyszukiwania wielostronicowych instrukcji na wątpliwych stronach w internecie. Hasło w w systemie Windows można zmienić nawet w cudzym komputerze i to bez naruszania prywatności poprzedniego użytkownika. Mając pendrive i legalne oprogramowanie, które z myślą o zarządzaniu i utrzymaniu w ruchu swojej infrastruktury przygotowała firma Microsoft. To narzędzia głównie dla techników i serwisantów, ale zdobycie ich jest możliwe.

DaRT – Microsoft Diagnostic and Recovery Toolset 10

DaRT to program, a raczej cała paczka czy zestaw narzędzi, dzięki którym można rozwiązywać problemy związane z systemem Windows. Za pomocą kilku kliknięć pozwala uruchomić system z pendrive’a. W filmie mówię o tym, dlaczego warto mieć w zanadrzu dokładnie cztery pendrive’y i pokazuję, jak krok po kroku zmienić hasło w systemie Windows – bez użycia wiersza poleceń czy przewożenia komputera do serwisu i kilku dni oczekiwania.

Oprogramowanie DaRT dla różnych wersji Windows i typów formatowania

Bez względu na to, czy komputer, który chcemy odblokować jest nowy czy stary, czy mamy do czynienia z partycją MBR czy GPT, można go wystartować z pendrive’a, używając odpowiedniej wersji DaRT. To świetna wiadomość dla tych, którzy dysponują jakimś nieużywanym laptopem z systemem Windows i chcieliby przed oddaniem go komuś sprawdzić jedynie jego zawartość, ale nie mogą przypomnieć sobie hasła.

Legalna zmiana hasła Windows

U partnerów firmy Microsoft DaRT dostępny jest jako część większej całości. Zachęcam do legalnego wchodzenia w jego posiadanie i korzystania z tego prostego sposobu zmiany hasła w Windows, gdy zajdzie taka potrzeba. Startowanie komputera z oprogramowania to szybki i łatwy sposób, który pozwoli zaoszczędzić czas, a pewnie w wielu przypadkach również pieniądze i sporo energii.

Praktycznie o informatyce

Na kanale staram się poruszać praktyczne zagadnienia związane z informatyką – takie, które przydają się w codziennym użytkowaniu sprzętu i oprogramowania. Podpowiadam jak zarządzać siecią, rozwiązywać problemy, ulepszyć własną stronę internetową. Zachęcam do obserwowania mojego kanału, dzielenia się wrażeniami i zadawania pytań.

Link do filmu:  „Zmiana hasła w Windows

Bądź na bieżąco - YouTube

Interesują Cię praktyczne zagadnienia związane z informatyką?
Chcesz natychmiast dowiadywać się o najnowszych publikowanych przeze mnie treściach?
Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku i włączenia powiadomień na YouTube!

Zdjęcie 1. do sekcji „YouTube - Bądź na bieżąco” - Remigiusz Pyrek