Zarządzanie siecią

Data publikacji

Organizacja sprzętu w domu lub małym biurze nie jest skomplikowana, ale gdy jesteś administratorem i co jakiś czas masz nowego klienta, czyli kolejny dom lub kolejne biuro pod opieką – przybywa sprzętów. Doba natomiast nie chce się rozciągnąć tak, aby swobodnie poruszać się między poszczególnymi lokalizacjami, gdy klienci mają potrzeby związane z naprawami lub poprawkami.

Link do filmu: „Zarządzanie siecią”

Administrowanie sieci a oszczędności

Co zatem zrobić, aby oszczędzać swój czas i pieniądze klientów? Te kwestie się łączą. Od dawna nie namawiam nowych klientów, aby do swojego punktu dostępowego każdy z nich kupował kontroler. Używam jednego kontrolera, który służy mi do zarządzania wszystkimi podmiotami, jakie mam pod opieką. Wszystko w jednym miejscu, a ja nie muszę jeździć kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów, żeby wykonać dwa kliknięcia i przywrócić komuś dostęp do internetu.

Zdjęcie do sekcji „Administrowanie sieci a oszczędności - Kanadyjski liść klonowy na złotej monecie 1 oz” - Remigiusz Pyrek

Aplikacje dla administratora

W nagraniu pokazuję, jak krok po kroku stworzyć nową podsieć, wykryć z pomocą aplikacji w telefonie nowy punkt dostępowy i skonfigurować działanie sieci tak, by mieć pewność, że sprzęt zawsze jest na swoim miejscu i działa bez zarzutu. Kilka prostych działań na etapie konfiguracji to inwestycja w dogodne warunki przyszłej pracy. Pomoże w tym darmowa aplikacja PuTTY, dzięki której zaadoptujesz urządzenie do kontrolera w systemie Windows. Jeśli spełniasz kilka prostych warunków, np. masz stały adres IP cała procedura zajmie Ci dosłownie kilka minut.

Sprawne zarządzanie sieciami

Ten prosty schemat można skalować właściwie w nieskończoność. Każdy klient, który zgodzi się zakupić taki punkt dostępowy za około 400 złotych, z pewnością ucieszy się, że nie musi ponosić kosztów kontrolera, a ewentualną awarię sieci będzie można usunąć zdalnie. Obopólna korzyść! To również świetna reklama Twoich usług i zdecydowanie większe możliwości nawiązywania nowych współprac, bo zamiast spędzać czas na dojazdach, możesz pozyskiwać nowych klientów i zarządzać ich sieciami właściwie z dowolnego miejsca.

Praktycznie nie tylko o sieciach

Zajmuję się informatyką od lat i lubię dzielić się prostymi, mądrymi rozwiązaniami. Chętnie tworzę treści, które są odpowiedzią na konkretne problemy użytkowników, ale również z przyjemnością słucham tych, którzy mają swoje sposoby i doświadczenia w konkretnych kwestiach. Dlatego zachęcam do komentowania i kontaktu. Cykl „Praktycznie o informatyce” wygląda właśnie tak w dużej mierze dzięki zadawanym przez widzów pytaniom.

Link do filmu:  „Zarządzanie siecią

Bądź na bieżąco - YouTube

Interesują Cię praktyczne zagadnienia związane z informatyką?
Chcesz natychmiast dowiadywać się o najnowszych publikowanych przeze mnie treściach?
Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku i włączenia powiadomień na YouTube!

Zdjęcie 1. do sekcji „YouTube - Bądź na bieżąco” - Remigiusz Pyrek