Profesjonalne narzędzia w skrzynce instalatora

Data publikacji

Uzupełnienie nagrania o instalacji projektora w sali lekcyjnej. Tym razem odcinek w pełni poświęcam omówieniu narzędzi i materiałów, które potrzebne mi były do wykonania zlecenia.

Link do filmu: „Profesjonalne narzędzia w skrzynce informatyka”

Nie tylko komputery

W cyklu „Praktycznie o informatyce” nie mogło zabraknąć takiego filmu. Owszem, można potencjalnemu zleceniodawcy powiedzieć, że nie zajmujesz się montażem przewodów i takimi mechanicznymi tematami, ale moim zdaniem narzędzia, które wykorzystałem podczas realizacji tego zlecenia przydają się często, warto je mieć w swoim osobistym zestawie. A gdy nadarzy się okazja, z ich pomocą można zrealizować zlecenie od początku do końca, zyskać miano dobrego fachowca i dodatkowo zarobić.

Zdjęcie do sekcji „Nie tylko komputery” - Remigiusz Pyrek

Skrzynka narzędziowa informatyka

Abstrahując od tego konkretnego montażu, który wykonywałem niedawno – jestem zdania, że kilka narzędzi jest niezbędnych, nawet w domu, gdy przychodzi nam skręcić regał czy krzesło. Dlatego podpowiadam, na co zwrócić uwagę, aby kupiony sprzęt można było wykorzystać również podczas zleceń zawodowych. To, na co się zdecydujesz, zaważy na tym, jak szeroki wachlarz usług będziesz mógł zaproponować, ale też jakie tempo wykonania będzie dla Ciebie osiągalne i jaki efekt estetyczny osiągniesz. Przedstawione przeze mnie narzędzia to mój absolutny zestaw podręczny – sprawdzony i niezawodny.

Instalacja projektora – moje narzędzia

To, że wskazuję konkretne marki i modele, to efekt wieloletnich doświadczeń. Dziś wiem, że warto zapłacić nieco więcej za dobre wiertła – to inwestycja. Albo że nóż uderzeniowy to oszczędność czasu i energii, ale też pewność, że wszystkie przewody znajdą się na swoich miejscach. W filmie pokazuję wiertarkę SDS, wiertła, w tym takie typu otwornica, wkrętarkę i pilarkę. Ta ostatnia rzadko znajduje się w podstawowym wyposażeniu, ale ja uważam, że to narzędzie, które pozwala postawić przysłowiową kropkę nad i.

Zdjęcie do produktu „Kołek rozporowy Fischer DuoPower” - Remigiusz Pyrek

Jakość zostaje ze zleceniodawcą

O tym, że dobre narzędzia ułatwią pracę podczas montażu, nie muszę chyba nikogo przekonywać. Ale jeśli chcesz zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, nie możesz korzystać z kiepskich materiałów. Dlatego wskazuję konkretne koryta, ramki kanałowe, zaślepki, narożniki. Opowiadam o najlepszych moim zdaniem złączkach do przewodów typu linka i drut. Tworząc kosztorys do takiego zlecenia, należy wziąć pod uwagę nie tylko czas potrzebny na montaż, ale też zastanowić się, co proponujemy zleceniodawcy. Konkretne materiały, rozwiązania techniczne i estetyczne będą świadczyły o Tobie, ale przede wszystkim – stanowiły o trwałości, estetycznym wyglądzie i bezpieczeństwie dla użytkownika.

Instalacja – i co dalej?

Gdy mam do wykonania instalację taką jak ta, nie waham się wykorzystywać wysokiej jakości materiałów, bo wiem, że montaż to nie koniec, to dopiero początek. Dlatego wybieram rozwiązania, które uwzględniają ewentualne ulepszenia, prace serwisowe, wszystkie zmiany. Zostawiam wszystko tak, aby dostanie się do przewodów nie stało się operacją z kategorii mission impossible.

Praktycznie o informatyce

Jeśli interesują cię tematy dotyczące funkcjonalności i skuteczności rozwiązań związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, zasubskrybuj mój kanał. Omawiam praktyczne zagadnienia z szeroko pojętej informatyki. Chętnie tworzę filmy na prośbę odbiorców. Szukasz odpowiedzi na swoje pytania? Zostaw komentarz pod filmem.

Link do filmu:  „Profesjonalne narzędzia

Zdjęcie do linku „Premiera filmu na YouTube” - Remigiusz Pyrek

Bądź na bieżąco - YouTube

Interesują Cię praktyczne zagadnienia związane z informatyką?
Chcesz natychmiast dowiadywać się o najnowszych publikowanych przeze mnie treściach?
Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku i włączenia powiadomień na YouTube!

Zdjęcie 1. do sekcji „YouTube - Bądź na bieżąco” - Remigiusz Pyrek