Konta użytkowników

Data publikacji

Wady i zalety lokalnych kont użytkowników w systemie Windows 10. Poświadczenia podczas logowania do zasobów sieciowych, zakładanie kont z wiersza poleceń. Optymalne rozwiązania na czas serwisowania sprzętu.


Grafika do filmu „Lokalne konta użytkowników w systemie Windows 10” na kanale YouTube - Remigiusz Pyrek

Lokalne konta użytkowników w systemie Windows 10

Nieobecność uczniów w szkolnych murach to dobra okazja, aby zmodernizować szkolną pracownię komputerową. W najnowszym filmie mówię o wadach i zaletach lokalnych kont użytkowników w systemie Windows 10 na przykładzie lokalnej sieci w szkole. Nagranie powstało na wyraźną prośbę widzów, którzy chcieliby wdrożyć w zarządzanych przez siebie sieciach najbardziej optymalne rozwiązania.

Tworzenie konta z poziomu wiersza poleceń

W filmie pokazuję, jak od podstaw stworzyć profil użytkownika w systemie Windows, również z poziomu wiersza poleceń, jak zarządzać kontami kilku lub nawet kilkuset użytkowników, ustawić poświadczenia podczas logowania dla poszczególnych profili.

Konto w chmurze Microsoft czy lokalne?

Mówię również o tym, dlaczego uważam, że utrzymywanie kont w chmurze Microsoft jest gorszym rozwiązaniem, jak budowanie zasobów sieci różni się z uwagi na wykorzystywany dysk SSD lub HDD i co w sytuacji, gdy jeden z komputerów ze szkolnej pracowni oddajemy do serwisu. A wszystko to w oparciu o komfort pracy nauczyciela i… RODO.

Zapraszam do obejrzenia filmu, zasubskrybowania kanału, na którym poruszam same praktyczne zagadnienia i pozostawienia komentarza, jeśli pojawiły się jakieś pytania lub sugestie nowych tematów.

Link do filmu:  „Konta użytkowników

Bądź na bieżąco - YouTube

Interesują Cię praktyczne zagadnienia związane z informatyką?
Chcesz natychmiast dowiadywać się o najnowszych publikowanych przeze mnie treściach?
Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku i włączenia powiadomień na YouTube!

Zdjęcie 1. do sekcji „YouTube - Bądź na bieżąco” - Remigiusz Pyrek