Generator kodu <img>

Data publikacji

Temat nieobowiązkowy, ale sporo zmieniający i istotny dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem, administrowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych. W nagraniu prezentuję działanie narzędzia uzupełniającego strukturalne opisywanie dokumentów, czyli ułatwiającego opisywanie grafiki ilustrującej publikowane artykuły.

Link do filmu: „Generator kodu <img>”
Link do aplikacji:  „Generator elementu graficznego <img>

Efektywność działań na stronie

Narzędzi do pozycjonowania jest bardzo wiele, sam korzystam z tych, które dostępne są w internecie, ale również z tych, które sam stworzyłem bazując na własnych doświadczeniach i potrzebach moich klientów. Możesz pomyśleć, że dokładne opisywanie bitmapy czy zdjęcia, które jest tylko wizualnym przerywnikiem w tekście to fanaberia, ale statystyki nie kłamią. Im bardziej przyłożysz się do kompleksowego opisania publikacji, tym łatwiej strona pozycjonuje się w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie z wykorzystaniem grafiki

Argument, który przekona nie tylko specjalistę od pozycjonowania, ale nawet komercyjnego użytkownika internetu. Każdemu z nas zdarzyło się szukać czegoś w sekcji Grafika w Google. Czasami chodzi tylko o szybkie pokazanie znajomemu konkretnego miejsca czy modelu samochodu, ale bywa, że szukamy trudno dostępnego produktu albo instrukcji obsługi sprzętu.

Profesjonalnie opisane zdjęcie nie tylko pozwoli zidentyfikować obraz jako ten, o który chodziło, ale przede wszystkim odeśle wyszukującego na konkretną stronę internetową – Twoją stronę.

Zdjęcie do sekcji „Pozycjonowanie z wykorzystaniem grafiki” - Remigiusz Pyrek

Różnicowanie treści a sukces w pozycjonowaniu

Powielanie treści to prosta droga do bycia uznanym przez mechanizmy wyszukiwarek za kogoś, kto próbuje stosować sztuczne próby pozycjonowania. Pozycjonowanie organiczne jest czasochłonne i wymagające pewnej wiedzy, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej część tych działań zautomatyzować.

Dlatego stworzyłem to narzędzie – aby skrócić powtarzalne fragmenty działań i umożliwić szybsze opisywanie grafiki mającej wyświetlać się na różnych urządzeniach. Stosując te metody, nie pozostawiamy nic przypadkowi – dbamy o użytkownika i o pozycję naszej strony w wyszukiwarce.

Zdjęcie do sekcji „Różnicowanie treści a sukces w pozycjonowaniu” - Remigiusz Pyrek

Pozycjonowanie przez opisywanie

Mój generator kodu IMG udostępniam za darmo, licząc na opinie użytkowników. Wiem, jak świetne efekty przynosi konsekwentne działanie w zakresie opisywania grafiki. To wspomniana już obecność kompleksowej informacji i odnośnika do strony w sekcji grafiki w wyszukiwarce, ale też możliwość użycia słów kluczowych w nazwach plików, czyli poza obszarem tekstu.

Praktycznie o pozycjonowaniu

Zachęcam do wykorzystania mojego narzędzia i podzielenia się wrażeniami. Jeśli korzystasz z czegoś innego, co uważasz za godne polecenia, koniecznie daj znać w komentarzu pod filmem. Chętnie dowiem się, jakie metody i zabiegi stosujesz, aby organicznie pozycjonować administrowane przez siebie strony.

Cykl „Praktycznie o informatyce” to seria nagrań, które mają pomagać w codziennym funkcjonowaniu z oprogramowaniem i sprzętem. Jeśli masz pytania lub sugestie, chętnie pomogę, tworząc kolejny film.

Link do filmu:  „Generator kodu <img>
Link do aplikacji:  „Generator elementu graficznego <img>

Bądź na bieżąco - YouTube

Interesują Cię praktyczne zagadnienia związane z informatyką?
Chcesz natychmiast dowiadywać się o najnowszych publikowanych przeze mnie treściach?
Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku i włączenia powiadomień na YouTube!

Zdjęcie 1. do sekcji „YouTube - Bądź na bieżąco” - Remigiusz Pyrek